Czy warto zapisać się do szkoły tańca?

Wyczucie rytmu, radość, dobra zabawa – elementy konieczne, aby czerpać radość z tańca. Aby zachwycać – lekcje!

Czy warto zapisać się do szkoły tańca?

Szkoły tańca oferują obecnie zróżnicowaną ofertę zajęć, przeznaczoną dla osób zaawansowanych oraz początkujących. Dziś nie wystarczy już poczucie rytmu oraz frajda z poruszania się w jej rytm. Aby zrobić wrażenie na uczestnikach imprezy, warto opanować chociaż jeden styl taneczny. Spośród oferty szkół tańca możemy wyróżnić podstawowe grupy zajęć tanecznych:

  • tańce standardowe (europejskie – walc angielski, walc wiedeński, fokstrot, quickstep)
  • tańce latynoamerykańskie (tango, cha-cha, salsa, samba, rumba, jive, paso doble oraz ich pochodne: twist, boogie-woogie, bachata, kizomba, mambo, konga, nazywane tańcami użytkowymi)
  • tańce nowoczesne (jazz, hip-hop, dancehall, breakdance…)

Czy warto zapisać się na lekcje tańców standardowych?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby poznać tańce, wywodzące się z Europy, a Twoja postawa umie utrzymać ramę, warto zapisać się na lekcje tańców standardowych. W praktyce tego typu umiejętności wykorzystasz nieczęsto, ale czym jest poczucie umiejętności dopasowania kroków do tradycyjnych walców, rozbrzmiewających na wszystkich, oficjalnych imprezach, balach. Tańce standardowe to klasyka, którą warto znać, doskonały sposób na trening równowagi oraz koordynacji. Minusem tych zajęć może być nieczęsta możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

A może lekcje latino dance?

Latynoskie klimaty zdecydowanie odpowiadają osobom, które tańczą całym ciałem i duszą. Ekspresja, bliskość, kroki plus improwizacja. To wszystko czeka na zajęciach w szkole tańca, jeżeli zdecydujesz się na udział w lekcjach tańca latynoamerykańskiego. Zajęcia prowadzone są dla par lub dla pań, jako “latino solo”. Takie lekcje pozwalają nie tylko odnaleźć się na parkiecie, gdy partner odmawia udziału w zabawie, ale przede wszystkim wydobyć pewność siebie, kobiecość i poczuć muzykę. Udział w lekcjach tańców latynoskich nie niesie za sobą negatywów, minusów, lub jeśli ktoś woli nazewnictwo: wad.

Taniec nowoczesny – dla młodych i młodszych?

Czy istnieje dolna i górna granica wieku osób, które zapisują się (lub są zapisywane) na zajęcia taneczne w ramach tańców nowoczesnych? Oficjalnie nie, jednak warto zaznaczyć i niestety ująć to jako minus, tańce nowoczesne wymagają dużego zaangażowanie kondycyjnego. Wymagają wytrzymałości, sprawności fizycznej oraz gotowości do “poświęceń” w postaci zamierzonych upadków, czy też przejść do innego układu. Tańce nowoczesne nie należą do najprostszych, jednak efekt jest oszałamiający, a kondycja, wypracowana podczas szlifowania umiejętności tanecznych z pewnością przyda się na co dzień.