Jak nauczyć się tańczyć na dyskotece?

Podczas wyjścia na parkiet masz ochotę czasem zapaść się pod ziemię ze wstydu? Poznaj parę podstawowych kroków i naucz się jak tańczyć na dyskotece.

To tylko taniec

Jeżeli przykładasz do tańca na imprezie zbyt dużo wagi – nigdy się go nie nauczysz. Imprezowe kroki różnią się bowiem zdecydowanie od klasycznego tańca. Dużo więcej w nich nonszalanckiej improwizacji, niżeli wyuczonych schematów.

Przede wszystkim musisz sobie zdać sprawę z tego, że muzyka do której będziesz się rytmicznie poruszał to najczęściej popowe hity. Szybkie i skoczne ruchy to zatem normalna sprawa podczas tańczenia na imprezie. Aby zacząć musisz przede wszystkim poczuć muzykę. Następnie poruszaj głową w rytm, po czym dorzuć ruchy rękoma i nogami – na początek wystarczy.

Zakładamy jednak, że ten poziom rytmicznego poruszania się w takt masz już zaliczony i zastanawiają cię bardziej użyteczne podstawowe kroki. Oto kilka propozycji.

“Weselny krok podstawowy”

Zdecydowanie jeden z najprostszych tańców towarzyskich, którym może nie porwiesz każdej partnerki/partnera, ale na pewno się nie skompromitujesz. “Weselny krok” to taniec dla początkujących, którzy od razu pragną zatańczyć z drugą osobą.

Polega on w głównej mierze na trzymaniu się pary za ręce i “przyciąganiu” oraz “odpychaniu” w rytm muzyki. Taniec mimo swojej banalnej techniki ma swój urok i korzystają z niego nawet dużo bardziej doświadczone osoby. Wprowadza on bowiem bliskość w tańcu. Jest to jeden z bardziej luźnych tańców towarzyskich, ponieważ nie ma w nim sztywnych ram. Do klasycznego “przyciągania” i “odpychania” możemy dodać również obrót partnerki/partnera, ale tu uwaga – nie należy z tym przesadzać. Taniec ma być równie przyjemny dla obu stron, zatem nie chcemy aby druga osoba czuła się jak na karuzeli.

Jeden obrót co parę minut zdecydowanie powinien wystarczyć.

Taniec “Na dwa”

Kiedy ludzie zastanawiają się jak tańczyć na imprezie w sposób nieco bardziej wyszukany niż klasyczne łapanie za ręce i odpychanie – polecam im ten krok. Tak samo jak poprzednik jest banalny w użyciu, ale już niektóre osoby będą pod wrażeniem, że znasz coś więcej niż podstawa.

Podczas tańca “Na dwa” ważne jest aby odpowiednio się ustawić. Partner łapie partnerkę za talię, ona natomiast kładzie rękę na lekko powyżej ramienia partnera. Wolne ręce łapią się wzajemnie i następuje jeden krok w bok (partner rozpoczyna) i dostawienie drugiej nogi. Następnie krok w tył i kolejny raz dostaw nogi.

W tańcu tym trzeba pamiętać, że to partner odpowiedzialny jest za “prowadzenie” partnerki i wytyczanie drogi, w którą będą się poruszać. Partnerka musi się zatem tylko dostosować.

W tym, jak i poprzednim tańcu ważna jest natomiast przede wszystkim dobra zabawa i improwizacja. Należy taniec traktować jako rozrywkę i nie przejmować się drobnymi wpadkami, które się zdarzą.