Jak nauczyć się tańczyć w szpilkach?

Taniec w szpilkach to rzecz niesłychanie ciężka. Lekka pomyłka może spowodować nawet skręcenie kostki, nie mówiąc już o obcasie. Zobacz jak się nauczyć tańczyć w szpilkach.

Czego się nie robi aby wyglądać pięknie

Czerwona sukienka i długa szpila to według wielu mężczyzn wymarzony ubiór partnerki. Buty na obcasie kojarzą nam się z elegancją i gracją. Nic więc dziwnego, że mimo iż taniec na imprezie to nie lada wyzwanie, kobiety preferują zakładać na takie okazje szpilki.

Na początek coś prostszego.

Naukę tańca w szpilkach trzeba zacząć przede wszystkim od podstaw. Zanim ubierzesz buty na obcasie na firmową imprezę lub dyskotekę – opanuj do perfekcji samo chodzenie w szpilkach. Zakładaj buty w domu i rób codziennie krótkie spacery po mieszkaniu. Na początku nieprzystosowana stopa może sprawiać lekki dyskomfort, z czasem jednak poczujesz zdecydowaną poprawę jeżeli chodzi o twoją umiejętność chodzenia w szpilkach.

Środek ciężkości podczas chodzenia na szpilkach powinien być ustawiony na centralnej części stopy – śródstopiu. Pomaga to zachować równowagę, bez której szybko zaliczymy upadek. Zbytnie przechylanie na boki lub rozpoczynanie kroku od nacisku na obcas, może spowodować złamanie go.

Wyjście na parkiet

Po perfekcyjnym opanowaniu sztuki chodzenia w butach na obcasie przychodzi pora na pytanie – jak tańczyć w szpilkach? Tutaj sprawa nieco się komplikuje, ponieważ podczas tańca nie będzie możliwości uważnego stawiania każdego kroku. W przypadku tańca szybkiego np. foxtrotu, będzie nam niesamowicie ciężko nadążyć za partnerem w długim szpilkach. Dlatego na samym początku przygody z tańcem należy wybrać jak najmniejszy obcas – najlepiej w rozmiarze od 3 do 5 cm. 

Dobrze będzie jeżeli przetestujemy nasze umiejętności samodzielnie, w domu. Nie chcemy bowiem abyśmy stali się obiektem drwin rówieśników podczas zabawy.

W tym celu przygotuj jakieś oparcie, może to być dla przykładu krzesło. Złap je mocno obiema rękami i z nałożonymi szpilkami na stopach przechodź szybko z nogi na nogę  – jak podczas tańca. Może to być początkowo kłopotliwe, ale po dłuższym czasie sama zauważysz z jaką lekkością poruszasz się na szpilkach już bez żadnej pomocy.

Trenuj jak najwięcej

Jeżeli poczujesz się na tyle pewnie, aby wypróbować nowe umiejętności w towarzystwie drugiej osoby – nie krępuj się. Możesz poprosić o przyjacielską naukę tańca swoją koleżankę lub chłopaka. Zawsze warto najpierw poćwiczyć z nimi w domu, szczególnie jeżeli szykujesz się na swój pierwszy taniec na imprezie w szpilkach. Domowa atmosfera i bezpieczeństwo na pewno sprawią, że przestaniesz się stresować.