Jak prowadzić partnerkę w tańcu?

Przyjęło się, że to mężczyzna musi prowadzić partnerkę podczas tańca. Jak zatem poradzić sobie z tym nie lada wyzwaniem?

To nie takie ciężkie jakby mogło się wydawać

Po nauczeniu się podstawowych kroków, przychodzi moment przetestowania naszym wyuczonych umiejętności. Każda partnerka oczekuje, że będziesz prowadził ją podczas tańca. Wyznaczysz jej drogę, dzięki czemu będzie mogła czuć się bezpiecznie w twoich ramionach.

Prowadzenie partnerki przez partnera to nie tylko kulturowo uwarunkowana sprawa. Ma ona uzasadnienie w praktyce. Podczas tańca bowiem, para musi poruszać się w jednym kierunku, aby nie pomylić kroków lub się nie zaplątać. Nie wymyślono jeszcze narzędzia, dzięki któremu dwie osoby mogłyby na krótką chwilę na parkiecie połączyć swoich myśli, zatem potrzebna jest osoba, która wytyczy szlak i pokieruje. Ta odpowiedzialność spada w tym wypadku na faceta. To mężczyzna jako “głowa rodziny” w kulturze musi zatem wziąć na swoje barki prowadzenie partnerki. Pytanie brzmi – jak to zrobić?

Nauka prowadzenia partnerki

Najważniejszym czynnikiem podczas prowadzenia partnerki jest to, aby mężczyzna wiedział co robi. Musi zatem znać podstawowe kroki do aktualnie wykonywanego tańca. W przeciwnym wypadku będzie to wyglądało jak tania próba improwizacji. Naucz się zatem paru podstawowych kroków tanecznych a następnie – ruszaj na parkiet.

Nie ma bowiem nic lepszego niż wypróbowanie nowo nauczonych umiejętności w praktyce. Nauka większości rzeczy najłatwiej przychodzi nam metodą prób i błędów. Możemy wtedy zaobserwować swoje własne niedociągnięcia i skutecznie je poprawiać.

Ważnym aspektem jest również aby nie tańczyć tylko i wyłącznie z jedną partnerką. Stagnacja na parkiecie sprawia bowiem, że mimo iż tańczy nam się coraz lepiej z osobą do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to trudniej nam będzie w przyszłości rozpocząć naukę z nową partnerką. Dzieje się tak, ponieważ zapamiętujemy błędy partnerki i automatycznie je poprawiamy. Analogiczna sytuacja jest w drugą stronę.

Jeżeli zatem będziesz chciał w przyszłości spróbować prowadzić nową partnerkę – możesz być niemiło zaskoczony jej zupełnie innym stylem tańca.

Praktyka czyni mistrza

Musisz przygotować się na początkowe niepowodzenie. Dopiero dzięki upartości działań i ciągłemu próbowaniu opanujesz prowadzenie partnerki do perfekcji.

Duża pewność siebie jest w tym wypadku atutem. Panie czują się zdecydowanie pewniej, czując, że mimo iż nie radzisz sobie najlepiej, to nie poddajesz się i próbujesz nowych kroków – eksperymentujesz.

Nie ma zatem nic lepszego niż rzucić się na głęboką wodę i po prostu próbować do skutku. Z czasem sam będziesz zaskoczony rezultatami.