Jak samemu nauczyć się tańczyć?

Taniec to jedna z ważniejszych i satysfakcjonujących umiejętności. Oto kilka tricków, które sprawią, że będziesz królować na parkiecie!

Nauka tańca

Wiele osób, które nie opanowały tego sportu, zastanawiają się jak nauczyć się tańczyć w domu. Wielu twierdzi, że nie jest to możliwe w warunkach domowych i tylko udział w grupowych zajęciach z instruktorem w szkole tańca zagwarantuje zdobycie zadowalających rezultatów. Jednak nie jest to jedyne wyjście. Taniec to sztuka, której można się nauczyć także w zaciszu czterech ścian własnego mieszkania. Jednak na początku trzeba zadbać o naszą kondycję, by po kilku krokach nie paść ze zmęczenia, przełamać się i wyzbyć wstydu, zacząć myśleć pozytywnie i uwierzyć, że nie mamy dwóch lewych nóg, a taniec to jedna z czynności, którą opanujemy tak samo, jak wiele innych, w których nie mamy sobie równych. Trzeba także podkreślić, że na naukę nigdy nie jest za późno, trzeba tylko włożyć w nią wiele chęci i ćwiczyć. Kolejnym etapem nauki tańca jest wybór gatunku tańca: możemy zdecydować się na kroki, które wykorzystamy na dyskotece czy weselu. To, co wybierzemy zależy tylko od nas.

Kurs tańca w domu

Przede wszystkim zadbajmy o pustą przestrzeń, gdzie swobodnie będziemy mogli się ruszać. Dobrze jeśli w pomieszczeniu, gdzie tańczymy mamy dostęp do lustra, wtedy na bieżąco będziemy kontrolowali swoje ruchy w odbiciu. Jeśli już wiemy czego chcemy się nauczyć, mamy kilka możliwości, możemy oglądać kursy tańca, które dostępne są w Internecie, gdzie zawodowi tancerze pokazują i tłumaczą każdy krok. Poprzez naśladowanie ruchów instruktora stopniowo załapiemy kroki i technikę. Starajmy się rozluźnić, by wyglądać swobodnie. Nie powinniśmy patrzeć pod nogi, lecz możemy głośno liczyć, co na początku będzie dla nas bardzo pomocne, starajmy wczuć się w rytm. Taka metoda jest całkowicie darmowa i nie narazi nas na stres w postaci spojrzeń obcych osób.

Kurs we dwoje

Jeśli nie jesteśmy przekonani do nauki w pojedynkę, zaprośmy do siebie partnera lub przyjaciela, który umie tańczyć, by nas poinstruował. Możemy też tańczyć z osobą, dla której taniec jest zupełnie obcy, tak jak dla nas. Wtedy wspólnie będziemy interpretować filmiki z Internetu. We dwoje łatwiej jest zauważać swoje błędy, nauczymy się też współpracować z drugą osobą. Nie wykluczone, że będziemy się też dobrze bawić podczas wzajemnych korepetycji,  a taniec stanie się naszą prawdziwą pasją. Jeśli coś nie będzie nam wychodzić, nie zrażajmy się, lecz dajmy sobie czas i ćwiczmy. Do pomocy możemy też wezwać zawodowego instruktora, wielu z nich oferuje naukę tańca w domu u klienta. Dzięki czemu zaczerpniemy cenne wskazówki od specjalisty. Potem będziemy mogli uczyć się na własną rękę. Taniec to wymagający, ale bardzo przyjemny sport, który może zmienić nasze życie na lepsze.